Zamech Elbląg
śruby napędowe i inne wyposażenie okrętowe

Te strony prowadzone są przez Przedsiębiorstwo Jastra z Gdańska,
które jest niezależną firmą handlową
i nieposiadającą żadnych autoryzacji producentów poniższych produktów.
Nie jest związane w żaden sposób z omawianymi firmami i produktami,
a ich nazwy używane są tu tylko w celach informacyjnych.


English

Русский

Zakład pierwotnie został założony w Elblągu przez Ferdynanda Gotloba Schichau w II poł. XIX wieku jako "Schichau Werke". Więcej o początkach historii zakładu napisali elbląscy hobbyści pod adresem: http://elblag.2lo.elblag.pl/historia/przemysl/.
Po II wojnie światowej zakład został znacjonalizowany i istniał jako Zakłady Mechaniczne Zamech imienia Karola Świerczewskiego. Później, w latach 90-tych XX wieku zakład podzielono na część usługową i zarządzającą posiadanymi nieruchomościami Elzam oraz część producyjną, która zatrzymała nazwę "Zamech" i została później sprzedana szwajcarskiemu koncernowi ASEA Brown Boweri (ABB).

ABB Zamech istniał przez kilka lat jako grupa formalnie niezależnych spółek, jednak ABB postanowił stopniowo zrezygować z zakładów w Elblągu. Część energetyczną i metalurgiczną Zamechu potem kupił francuski ALSTOM, a część produkującą przekładnie kupił MAAG Gears ze Swajcarii.

ABB Marine Service - ta część została sprzedana firmie Scana z Norwegii w roku 2008(?).

w roku 2015 po bankructwie polskiego oddziału, Scana się wycofała z serwisu morskiego, a na jego pozostałościach powstała polska spółka Zamech Marine założona przez byłych pracowników, którzy z nadzieją patrzą w przyszłość.

Jastra nie jest tą nową spółką.


Główne produkty Zamechu dla przemysłu okrętowego:

Produkcja kotwic i akcesoriów do łańcuchów kotwicznych jest zatrzymana od wielu lat - nie wytrzymała konkurencji tańszych producentów.


Pozostałe produkty Zamechu stosowane w przemyśle


Przedsiębiorstwo Jastra Sp. z o.o. oferuje dostawy części do urządzeń okrętowych zbudowanych przez Zamech w Elblągu.
Jeżeli jest taka potrzeba, to możliwy jest wyjazd ekipy serwisowej, choćby i na drugi koniec świata (jednak to nie będzie tanie).

Poza tym oferujemy dostawy części do oryginalnych śrub nastawnych i sterów strumieniowych produkcji Liaaen A/S z Norwegii.


Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Oferujemy rozsądne ceny dla polskich wersji, z wliczoną ceną opakowania, szybkie dostawy oraz bliskość międzynarodowego lotniska towarowego i wyspecjalizowanych spedytorów.

Zapraszamy:
Stara pieczęć Gdańska
- okręt z gwiazdą w herbie

Przedsiębiorstwo Jastra Sp. z o.o. - wyposażenie okrętowe

tel/fax: +48-58-3479026
tel/fax: +48-58-3476850
e-mail: jastra@ jastra.com.pl
http://www.jastra.com.pl

Polska, Gdańsk 80-215,
ul. Raciborskiego 51


index do spisu treści / to the site content list